Yaşam

Anlamlı etkinlik

Kıbrıs Çocuk Hastalıkları Araştırma, Önleme ve Tedavi Vakfı’nın, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısı ile Les Ambassedeurs Hotel’de düzenlediği “Asırlar Boyu Kıbrıs Türk Kadını” isimli gece yoğun ilgi gördü


Ahmet İKİDERELİ

ÇOHAV, 2019’un ilk etkinliğini geçtiğimiz akşam gerçekleştirdi. Kıbrıs Çocuk Hastalıkları Araştırma, Önleme ve Tedavi Vakfı’nın (ÇOHAV), 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısı ile Les Ambassedeurs Hotel’de düzenlediği “Asırlar Boyu Kıbrıs Türk Kadını” isimli gece yoğun ilgi gördü.

Seçkin davetliler katıldı
Bülent Günkut Ajans ve Les Ambassadeurs Hotel’in katkılarıyla gerçekleştirilen geceye adamızın değerli iş kadınlarının yanı sıra seçkin isimleri de katıldı.
“Çocuklarımız Hep Gülsün” sloganıyla, hasta çocukların sağlıkları ve tedavileri ile ilgili ihtiyaçlarının sağlanmasına yardımcı olmak, çocuk hastalıklarının araştırılmasına ve hastalık aşamasına gelmeden engellenmesine katkı sağlayacak projelere imza atmak amacıyla kurulan Kıbrıs Çocuk Hastalıkları Araştırma, Önleme ve Tedavi Vakfı (ÇOHAV), etkinliğini geçtiğimiz akşam gerçekleştirdi.

Sedef Altınbaş Akacan: Hedefimiz çocukları hastalıklardan koruyacak projelere imza atmak
Gecede konuşma yapan vakfın Mütevelli Heyeti Başkanı Sedef Altınbaş Akacan konuşmasında Kıbrıs Çocuk Hastalıkları Araştırma, Önleme ve Tedavi Vakfı’nın amacının, çocukları hastalıklardan koruyacak projelere imza atmak olduğunu anlattı.
Sedef Altınbaş Akacan, ülkedeki hastanelere katkıda bulunmak ve hasta çocukların sağlıkları ve tedavileri ile ilgili ihtiyaçlarının sağlanması yanında, kalıtsal ve edinsel hastalıkları konusunda ulusal düzeyde tedavi ve araştırma kurumları oluşturmak olduğunu belirtti.
Akacan, vakfı kurmaktaki amaçlarının, ülkeye ve topluma hizmet vermek olduğunu vurguladı.

Related posts

Salamis’ten Fazıl Say geçti

Her şeye rağmen sanat üretiliyor

Minik eller çiçek ekti

Rashod Hill Jersey Will Butcher Jersey