Dünya

Arnavutluk karıştı

tennis rencontre par equipe site rencontre 20 25 ans site de rencontre pour agriculteur qu bec Visit This Link opcje binarne trading recherche un homme monogamous dating polyamorous avis sur le speed dating single frauen kaiserslautern http://austintennisclub.com/slizeren/3947 Arnavutluk’un başkenti Tiran’da binlerce muhalif, sosyalist hükümetin ve Başbakan Edi Rama’nın istifası için gösteri yaptı


Göstericiler ilerleyen saatlerde parlamento binası önündeki polis kordonunu aşarak binanın kapıları önüne geldi ancak kapıları zorlayarak içeri girmeye çalışmadı.
Göstericiler polise sert cisimler ve havai fişeklerle saldırdı. Polis göstericilere karşı göz yaşartıcı gaz bombası kullandı. Göstericiler parlamento binasının yakınında park etmiş arabaları da ateşe verdi.
Göstericilerden 15 kişi polisin attığı göz yaşartıcı bomba kutularının isabet etmesiyle yaralandı. İçişleri Bakanı Sander Lleshaj, protesto gösterilerinde 5 polisin yaralandığını söyleyerek polise yapılan saldırıyı kınadı. Yaralıların en yakın sağlık kuruluşlarına kaldırıldığı bildirildi.
Merkez Sağ Demokrat Parti önderliğindeki muhalefet, Başbakan Edi Rama’nın Sosyalist Partisi hükümetini rüşvete bulaşmak ve organize suç örgütleriyle bağlantılı olmakla suçluyor. 4 saatten uzun süren gösteriler, gece yarısından sonra durduruldu.

Related posts

Irak Başbakanı Abdülmehdi’den Esad’a ziyaret

‘YPG çekilecek, ABD ve Türk askerleri olacak’

NATO’da kadın ağırlığı artıyor

Rashod Hill Jersey Will Butcher Jersey