Sağlık

Bu besini yoğurda karıştırıp yerseniz…Vücuttaki etkisine inanamayacaksınız!

http://www.catalunyacamina.org/?filtraciya=citas-por-internet-de-la-banca-privada&331=76 internet site de rencontres pour gay scénario rencontre amoureuse rencontres hommes rabat http://gsc-research.de/gsc/research/hv_berichte/detailansicht/index.html?cHash=4d9119267a cite de rencontre pour timide directory http://www.catalunyacamina.org/?filtraciya=conocer-hombres-m%D0%93%D1%98nchen&727=e9 site de rencontre montreal pour ado Besinlerin sağlığımız üzerinde faydaları göz ardı edilemez şekilde büyük olmaktadır. Bazı besinler kalp damar sağlığından tutun da sindirim sisteminin doğru çalışmasına kadar destek oluyor. Faydaları saymakla bitmeyen bir diğer besin ise keçiboynuzu. Keçiboynuzunu yoğurtla ile karıştırıp yediğinizde ise etkisi ikiye katlanıyor. Peki keçiboynuzunun faydaları nelerdir? Keçiboynuzunun vücudumuz üzerinden ne gibi etkileri bulunmaktadır. İşte keçiboynuzunu yoğurda karıştırıp yemeniz birçok neden…


YÜKSEK MİKTARDA POSAYA SAHİP…

Kalsiyum, potasyum, demir ve sodyum gibi zengin minerallere sahip olan keçiboynuzu aynı zamanda yüksek miktarda posaya sahip.

KEMİKLERDE..

Değerli içeriği sayesinde; kadınların ilerleyen yaşlarda kemiklerden kalsiyum çekilimi olduğu için osteoporoza karşı önlem alınmasını sağlayan keçiboynuzu, çocukların kemik gelişiminde de kalsiyum depolarını doldurmaya yarıyor.

KAN KOLESTEROL DÜZEYİ…

Kan kolesterol düzeyini normale çevirmek isteyenler 2 ay boyunca çiğ olarak 10 gram keçiboynuzu tüketmeli. Yapılan çalışmada; bir grup insan 2 ay boyunca su, süt veya yoğurda katılarak tüketilen keçiboynuzunu tüketti ve kan kolesterolü değerleri normale ulaştı.

BAĞIRSAK VE SİNDİRİM SİSTEMİNİ DÜZENLER

Keçiboynuzun içinde bulunan çözünmez posa bağırsak ve sindirim sistemini düzenler, kabızlığı giderir. Vücuttaki suyun tutulmasını sağlayarak bağırsak içinde besinlerin hareket etmesine yardımcı olur.

ÖKSÜRÜĞÜ KESER

Balgam söktürücü özelliği vardır, bu sayede öksürüğü keser. Hasta olduğunuz dönemlerde sütün içine keçiboynuzu unu katıp bu karışımı içebilirsiniz.

BİR YEMEK KAŞIĞI KEÇİBOYNUZU PEKMEZİ

Sigaranın oluşturduğu hasarı ortadan kaldırır. Her sabah aç karınına bir yemek kaşığı keçiboynuzu pekmezi içip akciğerlerinizi temizleyebilirsiniz.

Related posts

Kanserin en önemli belirtisi…

Aç kalmak kilo aldırıyor!

Vücuttaki etkisine inanamayacaksınız!

Rashod Hill Jersey Will Butcher Jersey